Každý z naás je originál aneb přátelství v moderní době

Čvc - 26
2019

Každý z naás je originál aneb přátelství v moderní době

Podstatu dnešní doby tvoří to, že nutně musí někam patřit, někomu se zavděčit a splnit něčí představit. Ale o tom přece život vůbec není! Hlavní je si uvědomit, že život máme jen jeden, a dokud jsme v prosperujícím věku, musíme využít všech nabídek, které k nám míří. Život je přeci o tom žít dle vašich vlastních představ, snů a plánů, a podle toho se tak musíte i chovat. Samozřejmě, že se tím nebudete líbit úplně všem, ale tak to prostě už chodí – někdo vám rozumět chce, někdo ne.
úprava studentky

Většina přátelství se navazuje již v mateřských či základních školách, a každý z nás si v tom daném věku myslí, že přátelství vydrží nadosmrti. Každý z nás si většinou během docházky na první stupeň ZŠ najde toho nejlepšího kamaráda, kterému se vždy se vším svěřím. Postupem času však dojde k tomu, že dospějeme a přehodnotíme naše názory, sny, cíle a priority. Tímto způsobem tak tedy dochází k tomu, že s těmi, které jsme měli rádi, se již přestáváme bavit a navazujeme nová přátelství.

Nově vzniklá přátelství tak nejčastěji získáváme na střední a vysoké škole, a pokud máme opravdu štěstí, tak právě tady začínají ty vztahy, které vydrží navždy. Nemusí jít však jen o přátelství, ale také o lásku či o nalezení podpory v těžké životní situace. Prostě a jednoduše škola přináší do naše života stále nové a nové lidi, a my bychom se tak tedy měli připravit na to, že až jednou studium úspěšně dokončíme, budeme se s nimi muset rozloučit minimálně na nějakou dobu.
tanec kamarádek

Velkou výhodou k udržování přátelství v rámci dnešní moderní dobry jsou však sociální sítě, kde se o lidech ve své podstatě dozvíme skoro vše, tedy zejména to, o co se s námi chtějí podělit. Dalším plusovým bodech těchto komunikačních toků je v rámci dnešní tématu také nalezení již ztracených kamarádů, a to zejména ze školních let, kdy ještě Facebook, Instagram apod. netvořili automatickou součást našich životů.

Pár rad, jak si udržet přátelství na dálku

1.       Kontaktovat

Většina z nás je zvyklí, že první krok za nás udělají ti druzí, a to je chyba. Pokud se s někým chceme bavit, je na nás, abychom ho vyhledali a začali si s ním psát.

2.       Mít zájem

Pokud se vám podaří vámi vybranou osobu zkontaktovat, tak až si budete psát, nezapomeňte se zeptat i na to, jak se má, jak se jí v životě daří a zda ji něco netrápí.

3.       Domluvit si setkání

Je mi jasné, že každý je v dnešní době plně zaneprázdněn, avšak aby se vaše přátelství mohlo rozvíjet a posilovat, je vhodné se také scházet, a to například na kávu či nákupy.