Léto v plném proudu!

Kvě - 01
2023

Léto v plném proudu!

Už na nás opět volá a už nás opět čeká. Napouštíte svůj bazén? Tak už byste rozhodně měli začít! Zase se budeme bavit, hrát si a radovat venku na trávníku spolu s našimi dětmi!

Skočte do vody!

Před tím než to uděláte, byste se však měli přesvědčit, jestli voda není až příliš studená. Někdy to chce jít raději pomaličku do vody po schodech, než tam hned skákat, abychom nechytli nějaký ten infarkt. Pak se totiž z té studené vody nemůžeme ještě chvíli vzpamatovat. Použijte teploměr do bazénu. Tím budete hned vědět, na čím jste. Je to malá a velice chytrá pomůcka, kterou by zřejmě měl mít naprosto každý doma, tedy ten, kdo bazén vlastní. Můžete se chodit dívat i častěji, pokud na vás voda bude moc studená. Pak stačí přikrýt plachtou nebo si vybrat tu solární a počkat, až se alespoň povrch hladiny trochu nahřeje. Jakmile se pak voda trochu promíchá, už se vám bude zdát teplejší a můžete si tam hned skočit. Nebo jít pomalu po schůdkách, raději pro některé.
· Občas se nám totiž může zdát studená, občas teplejší, ale to záleží na každém člověku zvlášť a také na tom, jak moc jste například rozpálení, protože pak se vám bude zdát teplota vody studenější, než by se vám například zdála při stejných stupních v jiný den. Také hodně záleží na počasí, takže nic nepodceňujte a i dětem raději řekněte, že pokud bude voda moc studená, tak ať zde raději moc dlouho nepobývají a udělají si přestávky mimo bazén.

· Pro děti je zde navíc ještě mnoho malých drobností, které právě můžete využít. Teploměry se v dnešní době dělají ve více verzích, takže základní jsou samozřejmě ty typické, ale pořídit si můžete jakýkoli! Existují s provázkem nebo i bez něj. Veselá zvířátka ve tvaru velryby, ptáčka nebo tuleně je jistě potěší. A co takhle něco originálnějšího jako je například žralok s brýlemi nebo krokodýl s brýlemi. Klasičtější je žlutá kachnička, která je velice oblíbená, je to prostě legrace nebo i velice hezká je želvička, která vypadá jako živá. Jistě si ji hned pojmenujete a zamilujete jako člena vašich vodních radovánek, který vám bude pořád na blízku.
· Nemusíte se však vůbec bát, že když se rozbije, bude to pohroma. Žádný z teploměrů neobsahuje rtuť, takže jsou v podstatě neškodné. Nejsou ostré, takže ani toho se nemusíte obávat.