Moje vzdělání

Dub - 22
2022

Moje vzdělání

Vždycky jsem toužila po tom, že budu mít kvalitní vzdělání. Vždycky jsem to chtěla mít tak, jak to vidím ve filmech o vysokých školách. Jistě si dokážete představit ty americké filmy. A to takové ty americké filmy, kde si lidi užívají čas i na vysoké škole. A já musím říct, že je to opravdu geniální nápad. Vždycky jsem si říkala, že až si udělám maturitu, tak samozřejmě půjdu hned na vysokou školu. Vždyť v těch filmech je to tak zábavné a dokonalé, že se úplně divím, že tam nikdo nechce jít studovat. A možná třeba nikdo na to nemá buňky anebo na to nemá peníze. Já ale naštěstí na to peníze mám. Moje maminka totiž chce, abych měla skvělé vzdělání. Maminka by ze mně nejraději měla lékařku a nebo právničku.

Hodně a ráda čtu.

A já musím říct, že mně by se to to povolání taky moc líbilo. Je to takové povolání, se kterým mohu pomáhat ostatním lidem. Nebo vám by se toto povolání vůbec nelíbilo? A je pro vás vůbec vzdělání důležité anebo to necháváte na osudu? Já si myslím, že každý člověk má právo na vzdělání. Ale taky jsem se párkrát zmýlila, když jsem potom chtěla nastoupit na vysokou školu. Musím říct, že jsem byla opravdu úspěšná u přijímacího hovoru. Všechno se mi podařilo a na vysoké škole se mi splnilo. Jenomže to ale nebylo jako z filmu o vysoké škole. Na mé vysoké škole v Praze byla úplná nuda.

Ráda se učím novým věcem.

Nebyla tam taková zábava, jak ukazují v televizi. Byla jsem z toho docela zklamaná. Ale nedalo se nic dělat. I tak jsem ale udělala vysokoškolský diplom a jsem za to ráda. Vzdělání je pro mě důležité a já jsem konečně už právnička, kterou jsem chtěla být. Vám by se taky líbilo být právník? Myslím, že je to takové zaměstnání, které není stereotypní a denně zažíváte něco nového. Taky u této profese taky poznávám mnoho lidí. A musím říct, že ne vždy je to příjemné. Někdy ve své práci potkávám i nervní lidi. Ale to je součást mé právnické profese.