Perfektní ochrana vody

Úno - 04
2019

Perfektní ochrana vody

Pokud máte letní radovánky úzce spojené se svým zahradním bazénem tak jistě moc dobře víte, že s tím nejsou spojené pouze příjemné chvilky, ale také hodně práce. Abyste se totiž mohli bez obav koupat ve vodě, která je prosta všech nebezpečných škodlivin, musíte ji udržovat dlouhodobě čistou. Bakterie se totiž množí nejlépe hlavně v letních měsících. S těmi si však poradí bazénová chemie. Důležité také ale je zbavovat vodu pevných částic ve formě různých lístků, větví či spadlých bobulí, které jsou často nositeli nepříjemných bakteriálních zárodků. Ty můžete sice sesbírat síťkou, ale daleko efektivnější je prevence.

ananas

Bazénové folie slouží jako ochranný kryt vodní plochy. V případě, že fólii natáhnete dobře, není šance, aby se do vody dostaly jakékoliv nežádoucí prvky. Dokáží působit nejen jako ochrana proti drobnějším nečistotám, které navál vítr, ale také dokáží zamezit tomu, aby v nestřežený okamžik spadly do bazénu váš pes nebo kočka, či ještě hůře, vaše malé děti. Je samozřejmé, že není možné, aby byla plachta natažená neustále, zvláště pak v letních měsících, ale pokud chcete udržet vodu opravdu čistou a zároveň používat co nejméně chemie, měli byste bazén pravidelně zakrývat alespoň přes noc.

brýle

Různé typy

Velkou výhodou bazénových fólií je jejich příznivá cena, která se pohybuje v řádech jednotek stokorun. Samozřejmě záleží na tom, jak velkou vodní plochu doma máte. Standardně se dají koupit typy jak pro klasický zapuštěný bazén, tak i pro nadzemní verze. Stačí si jen vybrat správným rozměr. Specialitou jsou pak solární plachty, které fungují nejen jako ochranná bariéra, ale rovněž dokáží omezeným způsobem ohřívat vodu. Jsou sice o něco dražší než běžné typy plachet, ale za to získáte výrobek, který má dvě funkce. Solární plachtu oceníte hlavně na jaře, kdy ještě není sluníčko tak silné nebo z počátku podzimu, kdy naopak síla slunečních paprsků klesá.