Pro lepší a bezpečnější jízdu autem

Dub - 27
2019

Pro lepší a bezpečnější jízdu autem


Zdá se vám, že to na českých cestách občas vypadá jako na závodní dráze? Lidé dnes jezdí jak šílení, a proto je nutné, abyste měli ve svém voze veškeré bezpečnostní prvky v absolutním pořádku. Nejde jen o pásy, případně airbagy, ale také možná trochu překvapivě i o světla. I ta by totiž měla být na odpovídající úrovni, nicméně ne vždy je tomu tak. Bez kvalitního osvětlení se sice neobejdete ani ve dne, ale hlavně v nočních hodinách je to dost riskantní krok. Bez světel nic neuvidíte a pokud nic neuvidíte, je velice nepravděpodobné, že dojedete do svého cíle v pořádku. Proto byste si měli pořídit jen a pouze kvalitní moderní autožárovky a ne nějaké pochybné alternativy.
bmw x5 suv


I v současnosti se dá poměrně snadno sehnat světla do auta pochybné kvality, a to často nebudete muset jít ke stánkařům, ale i na internetu, respektive u prodejce v kamenném obchodě se dají sehnat autožárovky, které svou kvalitu mírně řečeno příliš nevynikají. Jsou ale daleko levnější, než moderní typy světel a nízké ceny jsou pro velkou část řidičů stále velkým lákadlem, což však může v konečném důsledku znamenat i velké trable.
kulatý světlomet

Jakmile totiž světla vypadnou například ve sněhové vánici, další pokračování v jízdě je pak nemožné. I samotná svítivost je daleko nižší než u kvalitních modelů autožárovek. Ty naopak disponují velkou svítivostí, takže řidič má dokonalý přehled o vozovce, ale zároveň neoslňují, což je také velice důležitý aspekt, který snižuje možnost střetu s jiným dopravním prostředkem.
starý rolls royce


Výměna


Stejně jako jiné typy autožárovek, i ty moderní se dají nainstalovat velice jednoduše, ovšem pouze v případě, že máte vhodné auto. U některých vozidel je totiž nutné odmontovat část karosérie, což asi v garáži nebo před domem těžko provedete. V takovém případě je lepší nespoléhat se na své znalosti, ale raději svěřit výměnu světel odborníkům v nejbližším servisu.