To nejlepší z moře do naší koupele

Zář - 14
2018

To nejlepší z moře do naší koupele

K ošetření bazénové vody a jejímu udržení v bezvadném stavu stačí jen málo. Pořídit si k tomu vhodné pomocníky, kteří udělají většinu práce za nás. Nejspolehlivějším z nich je kvalitní mořská sůl. o Její kvalita je zajištěna tím, že je přečištěna několikanásobnou rekrystalizací.
o Výsledkem je vysoká čistota a možnost uplatnění v salinizačních jednotkách bazénových technologií.
· Používá se jak do domácích bazénů, tak i umělých koupališť nebo dnes tolik oblíbených vířivek.
whirlpool vířivka
Není ovšem zapotřebí mít nutně některou ze zmíněných „nádob“. Nemusíme se regeneraci v solné koupeli zříkat ani v případě, že jsme jen majiteli klasické vany.
Je však potřeba mít na paměti jednu záležitost.
o Mořská sůl se skvěle hodí pro údržbu naší tělesné schránky, ale rozhodně se to nedá říci o kovových věcech, které mohou být součástí našeho koupaliště.
o Solný roztok totiž působí korozivně a je tedy zapotřebí ochrana těchto materiálů.
solná hora

Produkt pro zdraví i pohodu

Za nejkvalitnější produkt je považována mořská sůl, která pochází ze zemí Evropské unie. Vysokou kvalitou se vyznačuje například ta, která pochází z Portugalska. I tu lze najít na českém trhu. Její předností je, že dokáže zklidnit podrážděnou pokožku a pomáhá uzdravení v případech, že máme nějaké kožní onemocnění. Tato sůl je sbírána ručně a prochází několikanásobným čistícím procesem.
· Další zemí, která produkuje mořskou sůl, je Itálie.
Zde se získává na pobřežních solných polích a následně je skladována přirozeným způsobem na rozsáhlých venkovních plochách. Nejprve se převede do silně koncentrovaného roztoku. Poté se z něho krystalizací získává čistý chlorid sodný. Po sušení se pomocí sít s různě velkými oky roztřídí podle velikosti a zabalí. Pak už nic nebrání tomu, aby zavítala na náš trh a následně vytvořila koupel, která bude prospěšná našemu zdraví.