Dovolená v sedle kola je parádní zážitek

Dub - 25
2018

Dovolená v sedle kola je parádní zážitek

Neváhejte a vyrazte na dovolenou i spolu se svým jízdním kolem. Rozhodně toho nebudete litovat, ať se vydáte do přírody anebo i v případě, kdy budete mít v plánu navštívit historická centra zajímavých měst. Cyklisté jsou všude vítaní, právě pro jejich nenáročnost. Provoz bicyklu je snadný, nevznikají při něm žádné zplodiny ani škody na cestách, kudy bicykly projedou. Proč si tedy komplikovat dovolenou jízdou v automobilu, když můžete pohodlně cestovat na kole?
kolo u moře.jpg
Je ovšem jasné, že úplně všude na kole jen tak nedojedete. Tedy dojedete, ale může to trvat dlouho. Pokud však máte v plánu překonat sto kilometrovou vzdálenost během jednoho dne, pak je vhodnější variantou použít k přesunu osobní automobil anebo vlak, a bicykl zapojit do hry až na místě.
Jestliže se rozhodnete vydat na cestu autem, budete jistě řešit, jak kola automobilem přepravíte. Bicykl je poměrně rozměrná věc, tím spíše, pokud jich vezete hned několik najednou, tak je zřejmé, že je do kufru vašeho auta nesložíte. Navíc, na dovolenou s sebou lidé berou mnoho zavazadel, které potřebují někam umístit. Kufr automobilu tak zpravidla bývá úplně plný.
Zbývá tedy rozhodnout, zda bicykly připevníte na střechu auta anebo za jeho tažné zařízení https://www.amsa.cz/Nosice-jizdnich-kol. A věřte tomu, že mezi těmito dvěma variantami existuje veliký rozdíl. Když nad tím budete chvíli uvažovat, tak jistě zjistíte, že mít bicykly připevněné na nosiči kol na tažném zařízení je nejen pohodlné, ale také bezpečnější.
sedačky na kole.jpg
Kdykoli budete potřebovat kola sundat anebo naopak nasadit na stojan, tak vynaložíte námahu úměrnou tomu, do jaké výšky budete kolo zvedat. Zvedat kolo zhruba do výše vašich kolen tak bude jistě mnohem příjemnější než ho zvedat nad hlavu. Zároveň tak budete mít kola za kufrem vašeho automobilu vždy pohodlně a rychle k dispozici. A ať už se s nimi vydáte kamkoli, tak se nebudete muset obávat nečekaných překážek na silnici, jako jsou mosty, stromy a snížené podjezdy, do kterých byste mohli narazit.