Dovolená za domem

Čvn - 20
2019

Dovolená za domem

Všichni přátelé, rodina a známí vyjíždějí na dovolenou k moři nebo na chatu a jediný, kdo sedí doma na zadku jste vy. Každý se ptá, kam letos pojedete a vy už nevíte, co odpovídat, protože je vám trapně, že odpověď je „nikam“. Nedovolte, abyste se kvůli ostatním cítili špatně. Vždyť oni to vůbec nemyslí zle.

Navíc to, že nejdete nikam na dovolenou neznamená, že si ji nemůžete udělat. Možná trochu v menším stylu, ale i tak.

odpočinek v bazénu

Výlet

Jednou z možností je vyrazit někam na výlet. Třeba jenom na jeden den a někde blízko. Kdo kdy řekl, že dovolená by nemohla být jednodenní a kdo určuje, že to musí být někde daleko? Udělejte si vlastní pravidla dovolené a buďte sví. Kupte si třeba lístky na vlak a zamiřte do města ve kterém jste ještě nebyli.

 

Stanování

Jednou z nejlevnějších variant je stanování. Sbalit stan, spacáky, karimatky a vyrazit do přírody. To propojení s životem venku je okouzlující a dobije vás to neuvěřitelnou energií. Navíc je to dokonalý zážitek a jestli maté malé děti, může to pro ně být jednou krásná vzpomínka.

žena u táboráku

Zahradní dovolenkář

Pokud máte k dispozici zahradu a třeba i bazén, udělejte si privátní dovolenou tam. Vezměte slunečník, deky, opalovací krém a nafukovací lehátka a uvelebte se tam. Skvělé je, že budete mít soukromí a můžete si dělat, co se vám zlíbí. Skvělým doplněním je sednout si k večeru kolem ohně a něco delikátního si ugrilovat za poslechu oblíbené hudby. A když během toho všeho zavřete oči a představíte si to moře a okolí, jako byste tam opravdu byli!

 

Návštěva rodičů

Jestli bydlíte sami a moc často se nevídáte s milovanými rodiči nebo třeba i prarodiči, teď máte skvělou možnost je navštívit. Zajeďte za nimi třeba i na týden v kuse. Výhodné na tom všem je, že vám poskytnou ubytování zdarma a při nejmenším alespoň polovinu jídla taky. Děti se zabaví s nimi a vy se svým protějškem si možná najdete konečně čas pro sebe. A i kdybyste žádný protějšek neměli, tak vyhráváte týdenní čas jen pro sebe. Můžete ho využít k józe, běhu, četbě a mnoha jiným koníčkům.