Jak se stát součástí těžby bitcoinů?

Čvc - 17
2018

Jak se stát součástí těžby bitcoinů?

Digitální měna je součástí internetu a strhává na sebe čím dál tím větší pozornost. Jako první digitální měna vstoupil na internetový trh Bitcoin zkr. BTC.
Jedná se o decentralizovanou měnu, která nepatří žádno bance, vládě, nemá žádného bankéře a i přes to všechno není možné jí padělat.
Díky utajení adresy veřejné respektive elektronické peněženky, jsou veškeré transakce anonymní. Platby virtuální měnou probíhají velice rychle a poplatky za transakce jsou velice nízké. Poplatky nejsou odváděné od výše sumy, ale dle velikosti datové informace.
bitcoin ilustrace
Bitcoin je vhodnou investicí pro zhodnocení svých financí a dá se přirovnat ke zlatu. I tady je však rozumné držet si rozumný styl investování dle svých finančních možností. Kryptoměnu je možné měnit na klasické peníze přes speciální směnárny.
mince bitcoin

Digitální měnu můžete získat nákupem a dalším způsobem získání je těžba bitcoinů.
K těžbě je potřebný těžební stroj. V minulosti bylo možné těžit pomocí klasických PC a grafických karet, v současnosti se to již nevyplatí a těží se pomocí specializovaných HW, které se nazývají ASIC. Jsou výhodnější, protože mají nižší spotřebu elektrické energie a těží mnohem rychleji.
Dále je potřebné mít elektronickou neboli bitcoinovou peněženku. Přes ní můžete bez problémů virtuální peníze spravovat.
Těžení se již nevyplatí samostatně, a proto se těžaři seskupují do tzv. mining pool. Výsledky výpočtů se tak sdělují celé skupině a odměna z nalezených bloků se rozděluje mezi všechny těžaře. Další odměnou jsou poplatky za potvrzené transakce.
Potom, co máte zajištěné všechny tyto náležitosti, zprovozníte těžební SW a ten se připojí k blockchainu což je něco jako účetní kniha, ve které se vedou všechny transakce. Následně se SW připojí také k bitcoinové síti.
K tomu všemu je potřebné také neustále sledovat změny, aktualizace a novinky, protože digitální měna jde stejně jako všechno ostatní kupředu.