Jaký postavit plot?

Srp - 20
2021

Jaký postavit plot?

Každý, kdo má nějaký majetek, velmi dobře ví, jak je důležité se o něj starat a zabezpečit jej proti zlodějům a krádežím. Jinak tomu není ani v momentě, kdy vlastníte dům, nebo chatu s krásným pozemkem a zkrátka nechcete, aby vám na váš pozemek někdo chodil. Ono se tomuto přání nemůže nikdo divit. V dnešní době se krade opravdu hodě a cítit se v bezpečí ve svém vlastním domě, je opravdu velmi důležité.

dřevěný plot

No zkrátka, udělali jsme pro vás takový malý přehled nejrůznějších plotů, díky kterým budete moci i právě vy chránit svůj majetek a soukromí před nezvanými hosty. Už tedy nezdržujeme a pojďme tedy na to!

Asi nejrozšířenějším a nejlepším plotem, je plot betonový. Betonový plot má totiž oproti jiným druhům řadu nezpochybnitelných výhod. Asi největší výhodu je opravdu vysoká kvalita a odolnost. Do domu se vám přes tento plot jen tak někdo nedostane. Ploty jsou pevné a vysoké. Jediné, co by vás mohlo od stavby tohoto typu plotů odradit, je poměrně vysoká stavební cena. Jedná se o pevný a těžký materiál, díky čemuž se holt všechny stavební náklady pořádně prodraží. Oplátkou vám však bude naprosté soukromí a pocit bezpečí.

plot u domu

Dalším velmi rozšířeným typem plotů je klasický pletený plot s betonovými sloupky. Plot je ze železného pletiva a používá s k ohraničení jak pozemků, tak například i k ohraničení zahrad či polí. Výhodou je vcelku nízká pořizovací cena. Nicméně musíte počítat s tím, že plot je průhledný, tudíž moc soukromí vám nezaručí.

Kromě již zmíněných typů, jsou tu i další. Za zmínku jistě stojí ploty živé a dřevěné. Živé ploty nepředstavují vysokou míru ochrany vašeho pozemku. Používají se tak nejčastěji v kombinaci s některým z předešlých druhů. Dřevěné ploty pak naleznete v naprosté většině případů u zahrad, nebo u ohrad dobytka, kde mají za úkol především hlídat zvěř, aby neutekla.