Jedete do zahraničí? Nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění!

Kvě - 01
2023

Jedete do zahraničí? Nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění!

Kvalitní pojištění by mělo být základem každé dovolené. Začíná již na pár desítkách korun na den a může vás zachránit i od dluhů. Ano, slyšíte správně.
 
Zdravotní ošetření v cizině může vyjít i na statisíce. Taková situace může nastat velmi jednoduše. Užíváte si výbornoumístní kuchyni nebo zmrzlinu, která je tak lahodná v horkých dnech. Jídlo vám nesedne nebo není řádně připraveno. A problém je na světě. Nevolnost nebo otrava jídlem je při cestování velmi běžná. Ve velké části světa není voda z kohoutku pitná a ne vždy se dbá na hygienu. A co když vaše symptomypřetrvávají a nelepší se? V tu chvíli je potřeba navštívit místní lékaře.
 horolezci při výstupu
Další podobná situace je turistika. Myslíte si, že se nic nemůže stát? A teď si představte, že si užíváte krásu hor a přírody mimo civilizaci a najednou vám uklouzne noha nebo si vymknetekotníkna vlhkém kameni a už nejste schopni jít dál. V tu chvíli pro vás bude muset zajet sanitka a v horším případě na méně dostupných místech i vrtulník.
 
Pokud trpíte na problémy se zuby, nepodceňujte to. Dentální ošetření je jedno z těch nejdražších lékařských zákroků. Také se ujistěte, že firma zahrnuje v ceně odvoz těla v případě úmrtí obzvláště, pokud se věnujete nebezpečným aktivitám, popřípadě jedete dozón s vysokým rizikem jako například do Afghánistánu. Taková nepříjemná záležitost může způsobit celé rodině finanční nepříjemnosti na velmi dlouhou dobu.
 soudní kladivo
O úhradu můžete žádat například v případě zpožděného či zrušeného letu, pokud se vám ztratí zavazadla, nebo něco z jejich obsahu. Dále pomoc při odcizení dokladů, teroristickém útoku nebo živelné pohromě.
 
Pojistku lze využít v mnoha situacích, stačí si jen vybrat tu správnou, která vyhovuje vašemutypu dovolené a plánům, které máte. Podstatné je vědět, jaká jsou vaše práva a co vlastně váš balíček obsahuje.