Kde najdeme nerezové zábradlí

Lis - 16
2020

Kde najdeme nerezové zábradlí

Smutným faktem je, že zábradlí patří k těm předmětům, kterým nevěnujeme prakticky žádnou pozornost. Přitom se s ním setkáváme denně, ať už na schodech, balkónu či terase. Zkrátka jej považujeme za tak samozřejmou součást našeho života, že si jej zkrátka už ani nevšimneme.

Není tedy divu, že ani nepozorujeme, jaké množství tvarů může mít, či z jakých materiálů může být vyrobeno. Jistě, jsou takové, které převládají, a najdeme je prakticky všude, avšak jsou i takové, které jsou méně časté, a rozhodně je nenajdeme na každém rohu.

schodiste1

Jedním z nich je i nerezové zábradlí, tedy zábradlí z nerezového kovu, nejčastěji oceli. Můžeme se ptát, proč je využito právě ono, místo aby se použil běžný kov a natřel se nerezovým nátěrem. To by přece bylo levnější, ne?

Ano, je tomu tak, avšak nerezová ocel má i jiné kvality, které u kovu, který se k výrobě zábradlí běžně používá, nenajdeme. A ty často vyváží zvýšenou cenu, kterou je za tento materiál potřeba zaplatit.

Jednou z nich je vzhled. Nerezová ocel je typická svou šedou barvou s vysokým leskem. To působí velmi dobře zejména v domech postavených podle moderní architektury, plné kovu a chromu. Proto jej často najdeme například u schodů do takovýchto budov.

schodiste3

Dále je zde fakt, že potřebuje menší údržbu než jiné materiály. Není zde potřeba pravidelně obnovovat nátěr ani provádět kontroly. Proto jej často používají obce a města na veřejných prostranstvích, která jsou pod jejich správou, pokud na to mají peníze.

Je však nutné podotknout, že se jedná o venkovní typ zábradlí. Jistě, občas jej najdeme uvnitř, například v obchodních centrech, avšak často se to cenově nevyplatí. Jsou levnější varianty, které lze použít v interiéru.

Rozhodně se však jedná o velmi užitečný materiál, který rozhodně má své využití. A je jasné, že jej bude mít i nadále. Alespoň dokud se nenajde nějaký lepší. A to v dohledné době rozhodně nehrozí.