Když už školu nezvládáte…

Lis - 28
2022

Když už školu nezvládáte…

Pokud už máte pocit, že školu po psychické stránce nezvládáte, zkuste ještě zatnout zuby. Je možné, že už brzy bude škola úplně končit a tak se vyplatí to nějakým způsobem přežít. Je možné, že to nezvládáte kvůli tomu, jaký mají daní vyučující přístup k výuce. Jsou vyučující, kteří mají přístup naprosto skvělý a dokonce jim nedělá ani problém vám něco dovysvětlit, pokud něčemu nerozumíte, ale jsou i tací vyučující, kterým je to úplně jedno, jestli student dané učivo chápe nebo nechápe.

Zejména na vysokých školách to mnoho lidí vzdává a to proto, že na to psychicky skutečně nemají. Člověk se ale něčemu takovému nemůže příliš divit a to skutečně proto, že na vysokých školách to opravdu není tak růžové, jak by se mohlo zdát. Kolikrát je to zde opravdu tak, že člověk chodí po celém dni domů natolik zdeptaný, že je rád, že už je konečně doma.

učení a dívka

Bohužel vysoká škola může člověku změnit natolik pohled na některé věci, že se vůbec nemůžeme divit tomu, že daný člověk chodí domů v takovém stavu, že uvažuje o tom, že vysoké školy zanechá a vystačí si jen s tím, že má maturitu. Člověk, který má pocit, že už to psychicky nezvládá, by měl udělat to, že by vysokou školu neměl vzdávat, ale měl by se podívat po nějakém lehčím oboru, kde toho po člověku nechtějí tolik. Uvidíte, že něco takového by mohlo být zejména pro vás dobrým řešením.

učící se dívka

Opravdu může člověk vystudovat vysokou školu bez toho, aniž by byl neustále v depresi a musel řešit otázku, zda se na studium vykašlat a jít rovnou pracovat nebo to nějak překousnout a zkoušet to dále, jestli se vám povede dotáhnout to až do úplného konce. Uvidíte, že všechno má nějaké řešení a to dokonce i něco takového, jako je studium na vysoké škole. Zkuste se i vy podívat po jiné škole a jiném oboru, protože je možné, že vám bude něco jiného mnohem více vyhovovat. Vás samotné to může velmi překvapit.