Na cestě za porozuměním aneb proč se objevují nemoci

Kvě - 14
2019

Na cestě za porozuměním aneb proč se objevují nemoci

Dopřáváte si „dobré“ a „plnohodnotné“ jídlo? Smetanové omáčky, kynuté knedlíky obden, tučné a sladké dortíky, protože si přece potřebujete posílit nervy, k svačině hamburger, do práce jezdíte autem, metrem či hromadnou, takže pohybu moc nemáte? Nemáte čas zacvičit si, zajít do fitka, do bazénu, ale ani na masáž a už vůbec ne na procházku? V práci trávíte většinu svého času, takže přijdete domů a jste rádi, že už nikam nemusíte? Posadíte se k televizi, doplníte odpočinkový večer sklenkou vína a doplníte smaženými slanými brambůrky? Ať chcete či nechcete, po čase se objeví zdravotní problém. 
srdeční péče
Ne všichni ale na první volání těla po pomoci „slyší“. Takže se začnou léčit sami a tu si vezmou prášek na žaludek, tu prášek na žlučník, tamhle zobnou prášeček proti bolesti hlavy a tak to pokračuje. Jenže tělo se nedá a „zlobí“ dál. Nezbude než zajít k lékaři a co udělá většina lékařů? Nepomohl vám tento lék? Tak dáme jiný a zvýšíme dávky! Mnozí na to rádi slyší a pokorně a s chutí užívají stále více léků.  Proč? Protože jim je pan doktor předepsal! Při další kontrole lékař možná zjistí, že máte špatné výsledky krve a přidá další lék. Bohužel už vám neřekne, že léky mají i vedlejší účinky a vy prakticky na ony vedlejší účinky berete další léky!  Tak se dostáváte do „lékové pasti“. A mnohdy stačí skutečně málo.
léky na lžíci
Zastavit se a zapřemýšlet, zdali si nemohu já nějakým způsobem pomoci. Věřím, že za pomoci léků je cesta na první pohled snazší a pohodlnější, ale nikdo vám už neřekne, že si můžete způsobit další závažné zdravotní komplikace.  Koho by tato otázka „lékové pasti“ zajímala, může si přečíst knihu od vystudovaného lékaře MUDr. Jana Hnízdila a to „Mým marodům“, podtitul Jak vyrobit pacienta.  Doporučuji! Tento lékař zjišťoval, že se mu lidé stále vrací s dalšími a dalšími příznaky a že je sice léčí, ale pacienti se neuzdravují. Když se začal po problému pídit, zjistil, že každá nemoc je informace o tom, že člověk dělá ve svém životě nějakou chybu. A začal se o pacienty zajímat, pronikal stále více do psychosomatiky a pacienti se začali uzdravovat. Respektive jen ti, kteří se uzdravit chtěli. MUDr. Hnízdil tvrdí, s čímž naprosto souhlasím, že zdraví člověka závisí hlavně na tom, jak se chová k sobě i blízkým, zda žije v harmonické rodině a společnosti. Nevěříte?
Najděte si chvilku volného času k usebrání a v klidu o těchto slovech přemýšlejte. Pokud budete alespoň zčásti v souznění s těmito slovy, neváhejte a přečtete si  knihu  „Mým marodům“.
Když budete chtít, může vám za vašeho vydatného přispění napomoci na cestě k uzdravení duše i těla.