V čem nám pomáhaly sporty ve škole

Čvn - 10
2019

V čem nám pomáhaly sporty ve škole

Většina z nás, co do školy chodili, nebo z těch, co školu stále navštěvují, měli nějaký druh tělocviku, který je nebavil a nešel jim. Škola má své osnovy, dle kterých se musí řídit, proto si během roku pravděpodobně vyzkoušíte atletiku, běh, gymnastiku nebo míčové hry. Ale projít jsme si tím museli snad všichni a musíme uznat, že tělocvik nám přeci jenom něco předal, nebo nám v něčem pomohl.

závodníci maratonu

            Gymnastika byla zlo pro mnoho děvčat, která ji musela podstoupit. Ovšem gymnastika měla velmi pozitivní ohlas pro naši rovnováhu a flexibilitu. Zkoušeli jste si někdy po delší době rovnováhu? Jistě nebude tak dokonalá, jako když jste byli dětmi. Gymnastika však v tomhle ohledu byla velkým přínosem.

            Atletika posílila svaly a pomohla v kardiu a hubnutí. Stejně jako běh, který jste museli podstoupit, atletika toho však tvořila mnohem víc. Může být sice náročná a ne každý může být rychlý na krátké vzdálenosti a naopak je výkonný při těch delších vzdálenostech, nebo mu nemusí jít běh vůbec. Problém byl, že se žáci neučí běžně správné došlapování a poté si mohou zničit části těla na nohou.

            Míčové hry měly hlavní cíl, a to vylepšování týmové spolupráce. Často se však stalo, že tyto hry neměly pozitivní účinek, proto je mnoho žáků nemá a nemělo rádo. Ovšem také jste si během těchto her mohli zlepšit své míření, svou sílu v rukou či v nohou, a orientaci. Mohli jste se tím naučit předvídat, kam míč doletí, což je vlastnost, která se v životě hodí. Umět předvídat nehody, okolnosti, nebo složité situace a umět je řešit.
basketbalová liga

            Ačkoliv tělocvik stále bývá s popularitou na hraně, můžeme si stále najít to, co nás baví a stejně jako další předměty, které nechceme v životě více vidět, se snažit přežít. Hlavně nezoufat z toho, že nejste dokonalí, pokud vám nejde gymnastika, naopak v atletice můžete zazářit, a pokud sportu neholdujete vůbec, můžete se soustředit na svou inteligenční stránku.