Palety nejsou jen pro malíře

Bře - 02
2019

Palety nejsou jen pro malíře

Když člověk potřebuje přestěhovat více věcí současně, nejednou se docela zapotí. Jistě si dokážete představit, jak mu asi je ve chvílích, kdy má odnosit do svého auta desítky nebo rovnou stovky balení právě toho, co jím má být odstěhováno. Přenášet takto dejme tomu stavební materiál jako cihly, tvárnice, pytle s cementem a podobně sice lze, ale je to učiněné utrpení. Bolí z toho nohy, bolí z toho ruce, a pak ještě ten „tetris“ ve chvíli, kdy se to má umístit do vozidla tak, aby se jeho nákladový prostor co nejefektivněji zužitkoval a aby se celý ten náklad třeba ani nesesunul a nepoškodil jak sám sebe, tak i ono vozidlo!
pět palet epal

Prostě není stěhování většího počtu věcí žádná legrace. A to ani tehdy, když tyto nejsou nikterak velkých rozměrů. Protože jak praví i lidová moudrost, „stokrát nic umořilo osla“. A umoří to i takového dopravce.
Pokud tedy tento zavčasu nevsadí na nějaké ty palety. Tedy přesněji nikoliv na ty destičky, co na nich malíři rozpatlávají barvy, ale na daleko větší palety sloužící právě k tomu, aby se na ně větší náklady naložily a tím byla usnadněna manipulace s nimi.
Takové palety jsou doslova . Protože je na nich vše dokonale srovnáno, vše na nich hezky drží a jak jenom se s tím tedy manipuluje!
Díky takovým paletám lze daleko efektivněji využít místo ve vozidle, jímž je na nich naskládaný materiál převážen.
Ovšem nejsou palety jako palety. Existují totiž palety standardní, a pak europalety. A mezi tím je rozdíl. Spočívající především v tom, že za europalety se platí, a proto by měl člověk tyto vyměňovat nebo vracet, aby nepřicházel o peníze, jež do nich vložil, zatímco za standardní palety nikoliv. Ovšem je nasnadě, že chce-li člověk dostat peníze za europalety zpět, musí je vracet nepoškozené a neopravované.
modrý nátěr

Ovšem jakkoliv jsou standardní palety podobně jako většina láhví nevratné, člověk by je po použití určitě neměl jen tak vyhazovat. Protože se vždycky mohou hodit, mohou nalézt uplatnění i opakovaně, hodí se totiž pro přepravu všemožného materiálu i v budoucnu, hodí se třeba i pro odkládání materiálu někde na stavbě a ke kdovíjakému účelu ještě.
A netřeba se bát toho, že by nám doma zabíraly místo, protože jsou tyto dobře stohovatelné, tedy dají se hravě naskládat na sebe „do komínku“. Což se nám s materiálem bez nich nikdy nepodaří.