Přelom v opalování: Solárium vám neškodí

Bře - 03
2019

Přelom v opalování: Solárium vám neškodí

Ještě nedávno odborníci varovali před návštěvou solária . Vždy upozorňovali na nebezpečí, které toto záření představuje pro vaše tělo. To je ale minulost. Na co poukazovali? Především na možnost rakoviny kůže, přeschlou pokožku a výrazné vrásky. Podle posledních výzkumů se ale zdá, že solárium tak nebezpečné vůbec není a můžete si ho tedy v klidu užít.
světlo v solárku

Kolik je tak akorát?

Jako u všech ostatních oblastí můžete najít odborníky rozdělené do dvou táborů. Jeden si myslí, že jde o cestu k nemoci či dokonce smrti a druhý ne. Dnes se ale podíváme na druhý typ. Dnes již najdete spoustu odborníků, kteří si myslí, že pobyt v soláriu dvakrát nebo třikrát v týdnu na přiměřenou dobu vám vůbec neublíží.

A nejen, že vám neublíží, ale také vám může pomoci. Připraví totiž vaši pokožku na přirozené sluneční záření během letních měsíců a díky tomu se nebudete potýkat se zarudnutou či rychle spálenou kůží. Vhodné je to zejména před pobytem v zahraničí, kde by vám mořské sluníčko mohlo dost uškodit, kdybyste na něj nebyli předem připraveni.

Myslete ale na to, že se nic nemá přehánět. To platí jak o umělém, tak i přirozeném opalování. Musíte dbát na stav a druh vaší pokožky a také na druhy a množství vašich mateřských znamének. Pokud máte problematickou pleť, tak bude nejlepší se předem poradit s obvodním lékařem nebo přímo s dermatologem.
mazání krémem

Ochraňte se s olejem

Ideálně zvolte za studena lisovaný olej, který má skvělé ochranné faktory. Svou kůži totiž musíte chránit, kdykoli vyjdete z domu a v letních měsících to platí dvojnásob. Z jakých typů můžete vybírat? Zvolit můžete z:

  • malinových nebo mrkvových semen,
  • obilných klíčků,
  • kokosový, arganový,
  • olivový, mandlový nebo avokádový olej.


Podívat a orientovat se vždy musíte podle SPF hodnoty, která udává hodnotu jejich ochranného faktoru. Záleží samozřejmě na intenzitě slunce, typu vaší pokožky a na mnoha dalších faktorech. Použití oleje byste ale rozhodně neměli zanedbat, protože to pro vás nemusí znamenat nic dobrého. Právě použití těchto produktů spousta lidí opomíjí.