Pochutnejte si na vitamínech z přírody

Led - 24
2019

Pochutnejte si na vitamínech z přírody

Napadlo vás někdy, že k tomu, abyste se mohli stát úspěšným zahradníkem, vlastně nepotřebujete nic jiného, než misku na klíčení semen a hrst semínek?
Ano, je tomu opravdu tak a vámi zvolená miska může být naprosto obyčejná, taková, jakou máte doma zrovna po ruce. Nicméně co si budete povídat, pokud si pořídíte speciálně vyvinutou misku na klíčení semínek, tak se vám to určitě vyplatí. Třeba už jen proto, že tyto misky můžete snadno stohovat a dokonce je můžete i společně prolévat vodou, takže těch několik sto korun, které za takový nákup vydáte, se vám brzy vrátí v podobě úspory za spotřebovanou vodu.

klíčení semen

Všichni, kdo to s pěstováním výhonků myslí vážně budou z misky na klíčení nadšení, protože díky ní si snadno a rychle napěstují opravdu hojnou zásobu klíčků, které mohou s přehledem využít do všech druhů jídel teplé a studené kuchyně. Z mladých rostlinných výhonků budou v kuchyni jistě nadšeni nejen milovníci asijských pokrmů, ale také fanoušci raw stravy a jiných způsobů zdravého stravování. Nicméně k tomu, abyste si na takových klíčcích výborně pochutnali, nemusíte fandit žádnému výživovému směru – bohatě postačí, když budete chtít svůj jídelníček zpestřit o zajímavé chutě a obohatit o celou řadu výživově hodnotných látek.

To se vám bude jistě velice hodit především v zimním období roku, tím spíše, pokud nechcete kupovat zbytečně mnoho chemicky ošetřené zeleniny z dovozu anebo příliš mnoho drahých vitamínových preparátů z lékárny. Díky mladým výhonkům budete mít všechny potřebné vitamíny doma na okenním parapetu a nebude vás to stát více než pár korun vydaných za nákup semínek.

semínko grain

Kdo by tedy klíčení semínek odolal? Vždyť je to nejjednodušší způsob, jak zásobit svou kuchyni křehkou, zdravou zeleninou a posílit své zdraví tím nejlepším, co nám rostliny nabízí. A brzy zjistíte, že vás tato kratochvíle také nesmírně baví.