Trampolína posílí svalstvo dolních končetin a zlepší imunitu

Srp - 09
2020

Trampolína posílí svalstvo dolních končetin a zlepší imunitu

Balzám pro dolní končetiny

Dolní končetiny bývají nejvíce opomíjenou částí těla u běžné populace, která se věnuje sportu jen rekreačně, anebo téměř vůbec. Považujeme je za něco samozřejmého, kdykoli se na ně postavíme, spolehlivě nás donesou, kam potřebujeme, a zpravidla vůbec nad svou chůzí nepřemýšlíme. Teprve tehdy, jsme-li staří a klouby přestávají být pružné a ohebné, vnímáme, jaké to je, když nohy neslouží.

skákání na trampolínách

Šetřete si klouby, budete je potřebovat – klouby a páteř potřebují dostatečnou výživu, kterou jim musíme dopřát ve formě správné životosprávy. Alkohol, sladkosti, fastfood a pochutiny nabízené v obchodních řetězcích nejsou zrovna to pravé, co bychom měli považovat za opěrný stravovací systém – věnujte naopak více pozornosti luštěninám, celozrnným obilovinám, např. obilným kaším, zdravým nenasyceným tukům (ořechům) a čerstvé zelenině a ovoci. To je však jedna strana mince, na té druhé musí být vhodný pohyb, který zajistí dobrou kondici a zároveň ušetří klouby.

Vyzkoušejte skákat na trampolíně – dáte si pořádně do těla a zároveň měkký dopad na pružnou plochu nebude kloubní pouzdra přetěžovat. Je to dokonce mnohem lepší způsob, než běhání, a to dokonce i běh v lese v měkkém terénu.

skákající postavy

Lymfatický systém souvisí s imunitou

Imunita je dnes velmi často skloňovaný výraz, ostatně, kdo ji má v pořádku, nemusí se obávat infekčních chorob a snáze vzdoruje jakýmkoli životním nepříjemnostem. Silná imunita je také dobrá zbraň proti depresi a stresu, lépe se dokážeme bránit i hektickému způsobu života anebo lidem, s nimiž jsme denně v kontaktu, a kteří k nám nejsou zrovna přátelsky nakloněni.

Imunita úzce souvisí s lymfatickým systémem, je to propojený celek a správně rozproudit lymfu, aby odváděla toxiny a zásobovala tělo živinami ze stravy, je poměrně zásadní proces. Ideálním sportem, který to dokáže, je hopsání na trampolínách, to už věděli sportovci a lékaři, kteří zajišťovali regenerační program americkým astronautům v projektech Gemini a Apollo. Potřebujete-li tedy imunitu posílit a být zas o krůček blíže k sobě samému, skákejte na levné trampolíně pravidelně – každý den stačí jen pár minut.