Typy bazénů aneb jak se rozhodnout pro ten pravý

Úno - 10
2023

Typy bazénů aneb jak se rozhodnout pro ten pravý

Zahrada je v letním období místem mnoha skvěle strávených chvil s rodinou či přáteli, a proto většina lidí dbá a tráví dostatek času její údržbou a vylepšováním. Pokud jste našli oblibu v příjemných chvílích u bazénu ve vašem městě, možná stojí za to zakoupit bazén přímo na vaši zahradu. A z jakých typů vlastně můžete vybírat?

Modrá voda bazénu

Nadzemní bazény

Tento typ je mezi lidmi asi ten nejznámější, nejoblíbenější a také nejčastěji využívaný. A čím si toto množství superlativů dokázal vysloužit? Oblíbené jsou tyto bazény zejména pro svou cenovou dostupnost a možnost je po sezóně složit a uschovat na sezónu nadcházející. Výborně vám poslouží k občasné relaxaci a ochlazení, pořádně si v něm ale ve většině případů bohužel nezaplavete.

Žena v bazénu

Zapuštěné bazény

Bazény kopané do země jsou, jak už jejich název napovídá, vsazeny přímo do otvoru vyhloubeného v zemi. Musíte tedy počítat se složitější instalací a vyššími náklady, které bude k jeho pořízení nutné zaplatit. Složitým oříškem je mnohdy také výběr správného místa na zahradě pro jeho umístění, protože tento typ bazénu rozhodně nelze přesunout tam, kam si kdykoliv usmyslíte. Hloubka malého bazénu do země může být nebezpečím pro vaše děti či domácí mazlíčky, naopak opravdoví plavci zde najdou to pravé ořechové. Kopaný bazén se také stává pevnou součástí vaší zahrady, a proto je nutné počítat s tím, že sice zvýší případnou tržní cenu vašeho domu, zbavit se jej však nebude zcela jednoduché. Tento typ bazénu vám ale rozhodně bude sedět, jestliže hledáte něco, kde se můžete plavecky vybouřit, investujete raději do trvalých výrobků a na designu své zahrady si dáváte opravdu záležet. Jeho pořízení je tedy sice náročnější po všech stránkách, ale zase má potenciál vaši zahradu zkrášlovat po mnoho let a jen tak se z vašeho pozemku neztratí.