Vyrobte si vlastní nábytek

Kvě - 01
2023

Vyrobte si vlastní nábytek

S nedostatkem financí do prvního bydlení se potýká hodně mladých lidí, ale i lidé, kteří potřebují své bydlení rozšířit kvůli přírůstku do rodiny, chodit po bazarech v tomto případě není nejlepší nápad, můžete si s novým nábytkem přinést domů i nečekané návštěvníky, kterých Vás potom zbaví jen deratizátor.
Proč si ale vlastní nábytek nevyrobit? Již nějakou dobu je v módě vyrábět si nábytek z palet, dají se z nich vyrobit i nevšední kousky, a vyjde Vás velmi levně, jednu paletu koupíte do 200 korun, a pokud máte známé ve správných firmách, může se Vám podařit, že je pořídíte jen za odvoz. Aby Vám nábytek z palet dlouho vydržel, poohlédněte se po paletách tepelně nebo chemicky ošetřených.
okno nad gaučem
Co všechno se dá z palet vyrobit?
–          postele
–          pracovní stůl, stůl na PC, stolek pod televizi, konferenční stolek
–          noční stolky
–          police nebo celé knihovny
–          kuchyňskou lavici
–          při troše šikovnosti si můžete vyrobit i variantu gauče
–          kuchyňský stůl, a dokonce i židle, a mnoho dalšího
knihovny v koutech
Fantazii se skutečně meze nekladou, stačí mít jen nápad, palety, barvu, štětce, a doplňky, jako polštáře, přikrývky apod.
Samozřejmě budete potřebovat nějaké nářadí, můžete využít dílnu u rodičů, nebo ve větších městech existují také dílny na výrobu nábytku z palet, kde Vám už ošetřené palety i prodají, a jsou vybavené veškerým nářadím, od metru počínaje, bruskou konče.
Zajímavostí je, že většinou už samotné dílny mají k výrobě nábytku z palet připravené pracovní stoly také z palet, mívají i katalogy různého nábytku, pokud by Vám chyběl nápad, můžete se nechat inspirovat.
Cena pronájmu takové dílny se pohybuje do 200 korun za hodinu, můžete ji využít od začátku, protože Vám tak i někdo zkušený poradí, nebo třeba jen ke konci, pokud budete v dílně potřebovat použít nářadí, které nemáte, a víte, že jindy ho potřebovat nebudete.
Každopádně s vlastnoručně vyrobeným nábytkem se doma budete cítit opravdu jako doma.